Zlot Programistów Delphi

HOTEL 500 Zegrze, 21-22 września 2017

Miejsce w którym teoria łączy się z praktyką.

Spotkania

To już druga edycja Zlotu po reaktywacji imprezy w 2016 roku.

Tegoroczny Zlot to doskonała okazja do spotkań z programistami Delphi oraz swobodnej wymiany doświadczeń z innymi użytkownikami narzędzi Embarcadero. Prelegentami podczas Zlotu są eksperci Delphi zarówno z kraju, jak też z zagranicy, którzy oprócz potwierdzonej wiedzy merytorycznej (min. tytuły Embarcadero MVP) posiadają także duże doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu.

Teoria i praktyka

2 dni, 2 ścieżki, 16 wykładów, 12 wykładowców.

Wykłady będą odbywały się w dwóch równoległych ścieżkach. Oprócz polskich wykładowców po raz pierwszy na Zlocie swoje prezentacje będą mieli także eksperci z zagranicy, w tym Stefan Glienke i Primož Gabrijelčič (obydwaj posiadają tytuły Embarcadero Most Valuable Professional) oraz Marco Cantu (Delphi Product Manager).

Nawiązując do tradycji wcześniejszych Zlotów duży nacisk położony zostanie na interaktywność prezentacji, jak też zapewnienie swobodnej rozmowy uczestników z wykładowcami i ekspertami.

Integracja społeczności

Czyli chwile wytchnienia po ciężkim dniu przy ognisku i grillu

Czwartkowy wieczór będzie zarezerwowany na imprezę integracyjną, podczas której przy lampce wina lub piwie będzie można lepiej się poznać oraz swobodnie porozmawiać o swoich doświadczeniach z pracy z Delphi.

Grill oraz ognisko pozwolą uczestnikom Zlotu na odpoczynek po ciężkim dniu pełnym wykładów oraz pomogą w "naładowaniu akumulatorów" przed piątkowymi wykładami.

Dlaczego warto ?

Zobacz dlaczego warto wziąć udział w Zlocie Programistów Delphi 2017

Zobacz jak robią to inni programiści; skorzystaj z możliwości wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami Zlotu, poznaj różne „sztuczki” którymi posługują się eksperci w swojej pracy, w tym Stefan Glienke (Embarcadero MVP of the Year for 2015) oraz Primož Gabrijelčič (Embarcadero MVP)
Poznaj zespół Embarcadero / BSC Polska: porozmawiaj o swoich doświadczeniu związanym z korzystaniem z Delphi z Marco Cantu – Product Manager Delphi w Embarcadero. Poznaj odpowiedzi na pytania, które chciałbyś zadać osobom odpowiedzialnym za rozwój Delphi.
Nawiąż nowe kontakty biznesowe: spotkaj nowych klientów, partnerów biznesowych.
Znajdź nowe inspiracje: zobacz nad czym pracują inni, dowiedz się jak rozwiązują swoje problemy. Masz do wyboru kilkanaście wykładów – skorzystaj z okazji i wybierz to co pomoże Ci w Twoim biznesie.
Poznaj Delphi Road Map: weź udział w prezentacji Marco Cantu i zobacz czego możesz oczekiwać w kolejnych wersjach Delphi.
Wypocznij nad jeziorem: Hotel 500 w Zegrzu położony jest bezpośrednio nad jeziorem Zegrzyńskim przy prywatnej, hotelowej plaży. Skorzystaj z ogródka, przystani, pomostu dla gości hotelowych oraz innych atrakcji oferowanych przez hotel w chwilach wolnych od wykładów.
Spędź miło czas: spotkaj się z kolegami i koleżankami z branży, weź udział w czwartkowej imprezie integracyjnej, nawiąż nowe znajomości. Weź udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.
Skorzystaj ze specjalnej promocji dla uczestników Zlotu – szczegóły wkrótce ;-)

Plan wykładów

Poznaj nowe technologie i umiejętności. Podejrzyj warsztat i doświadczenia profesjonalistów.

Dzień 1 - czwartek - 21 września
Ścieżka 1 Ścieżka 2
10:00 - 10:30
Otwarcie zlotu
BSC Polska
10:30 - 11:15
Delphi Today and Tomorrow

In this session, Delphi Product Manager Marco Cantu will make an assessment of where Delphi is today, its recent evolution, and the plans for the near future. The session will highlight the core features of the product, along with their directions.

Marco Cantu

Embarcadero Technologies

Uznany na całym świecie ekspert Delphi oraz autor ponad 20 książek poświęconych temu narzędziu. Przez wiele lat aktywny uczestnik i animator światowej społeczności programistów, aktualnie pracuje na stanowisku Delphi Product Manager.
11:45 - 13:00
IoT(o) tu chodzi - case study

Wykorzystanie Delphi do stworzenia platformy IoT dla własnych projektów z użyciem REST i aplikacji mobilnych na bazie praktycznego przykładu. Wykład dla początkujących pokazujący jak w łatwy sposób przy użyciu Delphi można stworzyć własne rozwiązanie chmurowe gromadzące dane z czujników. Przepływ danych pomiędzy urządzeniem IoT (stacja Arduino z czujnikami), chmurą (serwer REST), bazą danych (Firebird) a aplikacją mobilną (FMX). Komunikacja z serwerami zewnętrznymi, komunikacja Datasnap/REST. Arduino dla początkujących. Podstawy elektroniki dla programisty Delphi.

Marcin Moszkowicz

Geometra

Z zamiłowania programista, od zawsze związany z Delphi. Swoją przygodę z programowaniem zaczynał od Turbo Pascala przez Borland C++ aż w końcu pojawiło się Delphi. Programowanie jest od zawsze jego pasją. Prowadzi własną firmę informatyczną od 1995 roku. Korzysta z wielu języków i narzędzi. Lubi dobre wino. Człowiek renesansu
An in-depth introduction to Spring4D

The Spring4D framework offers an extensive expansion to the Delphi RTL, such as Interface-based Collection Types, Multicast Events and Nullable Datatypes. It also supports the use of Dependency Injection and, recently, even an ORM. But these are only some of the useful tools of Spring4D, in this workshop you will learn: presentation of Spring4D and its various packages, insight into the collection types, events, Nullable, introduction to dependency injection with Spring4D, effectively use Spring4D in your own software.

Stefan Glienke

Aagon

Zaczynał swoją przygodę z programowaniem od Turbo Pascala, obecnie korzysta z Delphi. Specjalizuje się w projektowaniu aplikacji, wzorcach projektowych oraz regułach i praktykach projektowych. Od 2011 roku rozwija bibliotekę DSharp dla Delphi oraz jest współtwórcą projektu Spring4D. W 2015 roku otrzymał tytuł Embarcadero MVP of the Year.
13:30 - 14:45
Komunikacja z urządzeniami IoT przez sieć WiFi

Komunikacja UDP (LAN/WIFI) z urządzeniami IoT przewodowa i bezprzewodowa w oparciu o komponent TIdUDPClient. Współpraca z mikrokotrolerami AVR, PIC, ARM/STM z podłączonym modułem Ethernet. Zdalne sterowanie przekaźnikami, diodami LED, oświetleniem, żaluzjami, odczyt danych ze zdalnych czujników temperatury, ciśnienia. Interaktywne demonstracje z urządzeniami IoT na żywo. Sterowanie urządzeniami za pomocą smarfona/tabletu. Sterowanie urządzeniami na żywo podczas prezentacji za pomocą aplikacji na Androida.

Mirosław Kardaś

Antel

Entuzjasta programowania w Delphi. Od kilku lat przekazuje swoją pasję tworzenia aplikacji w Delphi (Pascal) oraz programowania mikrokontrolerów w języku C swoim widzom i czytelnikom. Wydał trzy książki w tym zakresie, prowadzi popularnego wideo-bloga z poradami. Pokazuje różne drogi służące do komunikacji systemów embedded z oprogramowaniem pisanym na PC i smartfony/tablety.
Delphi Language to the Max

Delphi Language to the Max: difficult and not so common features in the language, applied to every day usage

Marco Cantu

Embarcadero Technologies

Uznany na całym świecie ekspert Delphi oraz autor ponad 20 książek poświęconych temu narzędziu. Przez wiele lat aktywny uczestnik i animator światowej społeczności programistów. Aktualnie pracuje na stanowisku Delphi Product Manager.
14:45 - 15:45
Lunch
Obiad w restauracji hotelowej
15:45 - 17:00
Technologia Bluetooth Low Energy w Delphi

Mocne i słabe strony zastosowania Delphi i FireMonkey do tworzenia aplikacji IoT z wykorzystaniem Bluetooth LE, porównanie do podejścia tradycyjnego, czyli Java dla Android'a. Demonstracja praktycznych aplikacji Delphi oraz działających urządzeń, które komunikują się po Bluetooth LE. Dwa autorskie projekty elektroniczne: (1) beacon wysyłający co 1 sek. pomiar temperatury, odczyt danych w Delphi, wyświetlenie pomiaru na telefonie z Androidem oraz na Windowsem 10, (2) sterowanie listwą LED za pomocą aplikacji na telefon i Windows 10.

Mateusz Gancarczyk

Famur Institute

Absolwent Fizyki Technicznej oraz Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Pasjonat nowoczesnych technologii elektronicznych i informatycznych. Specjalizuje się w programowaniu mikrokontrolerów, komunikacji bezprzewodowej oraz projektowaniu urządzeń low-power. Obecnie pracownik działu badań i rozwoju w czołowej polskiej firmie przemysłu górniczego.
Unleash the power of Delphi debugger

This session will walk you through all less-known capabilities of the Delphi debugger. You will learn how to use groups, thread support, data breakpoints, how to prevent debugger from popping up on exceptions, how to prevent linker from removing the code you want to call in the debugger, how to log data with two simple lines and more and more.

Primož Gabrijelčič

Wieloletni programista Delphi, a wcześniej Turbo Pascala. Autor wielu artykułów publikowanych w magazynach IT. Koncentruje się głównie na zagadnieniach programowania równoległego oraz serwerach wysokiej dostępności. Jego doświadczenia zawodowe zaowocowały powstaniem popularnej biblioteki OmniThreadLibrary. Jest zapalonym blogerem - publikuje na thedelphigeek.com.
17:30 - 18:45
Z Delphi na Raspberry Pi

Jak oprogramować mikrokomputer Raspberry Pi oraz jego interfejsy (GPIO, SPI, I2C) w kodzie przeniesionym z Delphi? Korzystając z kompilatora FreePascal można kod kompilowany w Delphi przenieść na Raspberry Pi oraz wykorzystać unikalne możliwości tej platformy. Omówienie technik przystosowania bibliotek do Raspberry Pi, wykorzystania bibliotek natywnych oraz odwołań niskopoziomowych. Prezentowane studium przypadku obejmie aplikację desktopową Delphi/Windows, komunikację USB, aplikację na Raspberry/Linux/ARM, bezpośrednie podłączenie transceivera via SPI.

Dariusz Mazur

Madar

Założyciel firmy Madar (25 lat działania). Autor i architekt systemowy systemu ERP dla przedsiębiorstw. Ostatnimi czasy firma rozpoczęła projekt Metium, którego obszarem działania jest IoT i MES, stąd zainteresowanie Arduino i Raspberry.
SOLIDny kod dla każdego!

Nie sztuką jest napisać kod, który działa - sztuką jest napisać kod, który daje się utrzymywać i rozwijać przez lata. Podczas wykładu przeanalizujemy, co każdy programista może zrobić, aby podnieść jakość swojego kodu - korzystając z doświadczeń tysięcy programistów i sprawdzonych w boju zasad.

Mikołaj Milewski

Virion.IT

Programista i projektant oprogramowania z dwunastoletnim stażem. Pisze w 5 językach, skacze po platformach jak mucha po serze, a architekturę oprogramowania ukochał nad życie. Pracował nad oprogramowaniem dla przemysłu, telekomunikacji, HR, e-commerce i IP. Aktualnie rozwija analitykę i uczenie maszynowe w szwedzkiej spółce IAMIP. Nałogowo czyta i jeździ rowerem.
19:00 - 00:15
Grill - Delphi & Fun

Grill na patio hotelowym, przy brzegu jeziora.

Część społecznościowa pozwalająca na wymianę doświadczeń i poglądów.

Możliwość spotkania i rozmowy w kameralnych warunkach z wykładowcami, praktykami Delphi, programistami, a także z pracownikami BSC Polska. Integracja i bliższa współpraca społeczności programistów może przyczynić się do powstania wielu innowacyjnych rozwiązań, a wzajemna inspiracja pozwoli uzyskać lub utrzymać uzyskana już przewagę biznesową na rynku.

Dzień 2 - piątek - 22 września
Ścieżka 1 Ścieżka 2
09:00 - 10:15
Parallel Programming Done Right with OTL and PPL

Parallel programming brings many advantages and many problems. The trick with efficiently implementing parallel practices in your code is to stick to well-tested patterns that minimize the risk of doing something bad while bringing you to the full speed of your (client's) computer in just few lines of code. During this session will be used features of both standard Parallel Programming Library and OmniThreadLibrary.

Primož Gabrijelčič

Wieloletni programista Delphi, a wcześniej Turbo Pascala. Autor wielu artykułów publikowanych w magazynach IT. Koncentruje się głównie na zagadnieniach programowania równoległego oraz serwerach wysokiej dostępności. Jego doświadczenia zawodowe zaowocowały powstaniem popularnej biblioteki OmniThreadLibrary. Jest zapalonym blogerem - publikuje na thedelphigeek.com.
ReactiveX: The observer pattern done right

ReactiveX is a combination of the best ideas from the Observer pattern, the Iterator pattern, and functional programming. And it is more than an API, it's an idea and a breakthrough in programming. It has inspired several other APIs, frameworks, and even programming languages. This talk will give a world's first look at an implementation for Delphi as part of the Spring4D library (Spring.Reactive). Introduction to Reactive programming. Reactive programming in Delphi. Reactive implementation in Spring4D.

Stefan Glienke

Aagon

Zaczynał swoją przygodę z programowaniem od Turbo Pascala, obecnie korzysta z Delphi. Specjalizuje się w projektowaniu aplikacji, wzorcach projektowych oraz regułach i praktykach projektowych. Od 2011 roku rozwija bibliotekę DSharp dla Delphi oraz jest współtwórcą projektu Spring4d. W 2015 roku otrzymał tytuł Embarcadero MVP of the Year.
10:35-11:50
Wybrane problemy uczenia maszynowego w Delphi

Wprowadzenie do uczenia maszynowego i sztucznych sieci neuronowych. Omówienie wybranych zbiorów danych do testowania uczenia maszynowego. W tym: MNIST (pismo odręczne) oraz Iris (kwiaty z rodziny kosaćców). Część praktyczna w Delphi obejmuje: wykorzystanie sieci neuronowych rozwiązujących 'proste' problemy klasyfikacji, wykorzystanie sieci SOM do rozpoznawania pisma odręcznego, Delphi + FANN (Fast Artificial Neural Network Library).

Piotr Chlebek

Inżynier oprogramowania i badacz w międzynarodowej korporacji, entuzjasta Delphi, aktywny uczestnik spotkań społeczności Machine Learning Gdańsk. Zawodowo zajmuje się technologiami przetwarzania mowy oraz uczeniem maszynowym. Ma przyznane 3 patenty. Lubi wyzwania i trudne problemy informatyczne.
Wysokowydajny kod w Delphi

Optymalizacja wydajności na poziomie kodu maszynowego za pomocą prostych modyfikacji niskopoziomowych. Demonstracja oparta na kompilatorze Delphi 10. Zarys tematów: wykorzystanie debuggera na poziomie procesora, opcje kompilatora, a wydajność kodu, właściwe zapisywanie warunków, praca ze zbiorami, zmienne, wywoływanie funkcji i ich parametry, arytmetyka w Delphi, operacje na łańcuchach tekstowych, pętle, wstawki asemblerowe, słowo kluczowe with, dobór odpowiednich właściwości w komponentach, wydajność komponentów bazujących na TStrings, rysowanie w oknach. Wykład adresowany jest do zaawansowanych programistów.

Dawid Najgiebauer

Proman

Programowaniem zainteresował się w wieku 12 lat. W roku 2008 ukończył studia informatyczne ze specjalizacją elektroenergetyczną. Od tego czasu życie zawodowe również związał z programowaniem w środowisku Delphi poznając kolejne jego wersje i wprowadzane innowacje.
12:10-13:25
Smakołyki tworzenia aplikacji mobilnych w Delphi

Podczas wykładu zaprezentowane zostaną mniej znane niespodzianki i ciekawostki pojawiające się w procesie tworzenia oraz dystrybucji aplikacji mobilnych Android i iOS napisanych w Delphi z użyciem FireMonkey. Omówione zostaną ciekawe aspekty aplikacji korzystających z map lub z aparatu fotograficznego. Ponadto zaprezentowane zostaną sposoby ominięcia problemów takich jak tłumaczenie komunikatów. Jak poradzić sobie z komponentami TWebBrowser oraz TCalendar? Jak współpracować z Beaconami oraz tworzyć aplikacje dla Android Wear (smartwatch). Będzie można zgłębić wyzwania pojawiające się przy okazji dystrybucji aplikacji iOS za pomocą platformy / sklepu AppStore.

Zdzisław Sroczyński

Caprisoft

Pasjonat programowania od 30 lat, z Delphi od wersji 2. Delphi wykorzystuje również w pracy naukowej do analizy procesów interakcji człowiek-komputer i przetwarzania języka naturalnego. Fan narzędzi wieloplatformowych z Delphi na czele. Baczny obserwator biznesu mobilnego bazującego na Apple App Store i Google Play, itp.
Budowa własnego komponentu VCL na przykładzie

Budowa własnego komponentu klienta UDP na bazie lekkiej biblioteki Synapse. Komponent przeznaczony do komunikacji WIFI z urządzeniami IoT. Tworzenie komponentu od podstaw oraz przygotowanie własnej ikonki komponentu. Obsługa wątków TThread do komunikacji asynchronicznej (w tle). Wyzwalanie zdarzeń komponentu z poziomu wątku. Podmiana przez komponent zdarzenia OnClose lub OnCloseQuery formy na której leży.

Mirosław Kardaś

Antel

Entuzjasta programowania w Delphi. Od kilku lat przekazuje swoją pasję tworzenia aplikacji w Delphi (Pascal) oraz programowania mikrokontrolerów w języku C swoim widzom i czytelnikom. Wydał trzy książki w tym zakresie, prowadzi popularnego wideo-bloga z poradami. Pokazuje różne drogi służące do komunikacji systemów embedded z oprogramowaniem pisanym na PC i smartfony/tablety.
13:25-14:15
Lunch
Obiad w restauracji hotelowej
14:15 - 15:00
Zakończenie Zlotu
BSC Polska

Zakwaterowanie

Informacje o hotelu oraz o zasadach rezerwacji noclegów.

WAŻNE! Dzwoniąc do polecanych przez BSC Polska hoteli proszę podać hasło: ZLOT PROGRAMISTÓW

Pokoje dla uczestników Zlotu zostały wstępnie zarezerwowane w dwóch hotelach: Hotelu 500 w Zegrzu oraz Hotelu Riviera w Olszewnicy Nowej. W celu uzyskania informacji o dostępności pokoi prosimy o telefoniczny kontakt z hotelami (proszę pamiętać o podaniu hasła).

Zakwaterowanie na czas Zlotu uczestnicy rezerwują i opłacają sami. Cena biletu na Zlot nie zawiera zakwaterowania. Sugerujemy skorzystanie z zakwaterowania w hotelu Hotel 500 w Zegrzu lub hotelu Hotelu Riviera w Olszewnicy Nowej. Hotele przygotowały specjalną ofertę noclegową dla uczestników Zlotu. Rezerwacja przez telefon na hasło: Zlot Programistów.

Hotel 500 Zegrze

ul. Warszawska 31A, 05-130 Zegrze k/Warszawy

Rezerwacja: +48 22 774 66 66, +48 22 774 66 00

Strona WWW:   HOTEL 500 Zegrze

Mapa:   Zobacz na mapie Google


Hotel Riviera ****

ul. Nowodworska 32, 05-124 Olszewnica Nowa

Rezerwacja: +48 22 782 32 66, +48 22 782 32 69

Strona WWW:   HOTEL Riviera

Mapa:   Zobacz na mapie Google

Uczestnicy Zlotu mają zapewniony bezpłatny parking na terenie hoteli.

Wszelkie sprawy związane z zakwaterowaniem prosimy załatwiać bezpośrednio z hotelami.

Uwaga - ze względu na bardzo duże zainteresowanie noclegami nie możemy zagwarantować wszystkim uczestnikom Zlotu dostępności miejsc w Hotelu 500. Zapewniamy jednak osobom zakwaterowanym w hotelu Riviera bezpłatny transport:
- 21 września wieczorem (po czwartkowej imprezie wieczornej) z Hotelu 500 do Hotelu Riviera oraz
- 22 września rano (na wykłady) z Hotelu Riviera do Hotelu 500.

Ceny biletów

Kup bilet na Zlot już teraz! Koszt biletu jest uzależniony od daty przesłania formularza rejestracyjnego

Hit
Wczesna rejestracja
590PLN
  • Rejestracja do 11 września 2017
  • Oferta niedostępna
Ostatnie bilety
Cena regularna
690PLN
  • Cena netto (+ 23% VAT)
  • Rejestracja od 12 września 2017

Zarejestruj się!

Nie zwlekaj i zarejestruj się już dzisiaj, aby skorzystaj z ceny promocyjnej.

Koszt całkowity netto

Dane do faktury:
Zgoda na przetwarzanie danych.
Wyrażm zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez BSC Polska zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926) oraz na otrzymywanie od BSC Polska informacji handlowych drogą elektronicznaą zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. (Dz.U. nr 144, poz. 1204) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Istotne zasady

Regulamin i zasady uczestnictwa w Zlocie.

BSC Polska zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian do agendy Zlotu. O ewentualnych zmianach można dowiedzieć się na stronie internetowej poświęconej Zlotowi.
Dokonanie rejestracji udziału z Zlocie Programistów Delphi jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników Zlotu i zobowiązaniem do zapłaty. Podstawą do uiszczenia należności jest faktura pro-forma, która będzie dostepna online po zarejestrowaniu się. Link do faktury zostanie przesłany na adres mailowy podany w zgłoszeniu (termin płatności faktury 4 dni, nie później jednak niż do 20 września).
Niedokonanie wpłaty nie jest tożsame z rezygnacją z wzięcia udziału w Zlocie.
Rezygnacja z uczestnictwa może odbyć się tylko za pośrednictwem poczty elektronicznej zgodnie z następującymi warunkami:
  • rezygnacja do 13 września 2017r. włącznie - zwrot opłat w pełnej wysokości (bezkosztowa anulacja uczestnictwa)
  • rezygnacja po 13 września 2017r. - firma zgłaszająca ponosi pełne koszty związane z udziałem w Zlocie.
W ramach opłaty konferencyjnej BSC Polska zapewnia Uczestnikom przerwy kawowe pomiędzy wykładami, posiłki, udział w wieczornej imprezie integracyjnej, komplet materiałów konferencyjnych oraz możliwość uczestniczenia w wykładach.
Opłata konferencyjna nie obejmuje zakwaterowania. Zakwaterowanie na czas Zlotu uczestnicy rezerwują i opłacają sami.

Kontakt

Kontakt z organizatorami Zlotu.

+48 22 864 14 65

Kontakt z działem marketingu BSC Polska
STRONA KONTAKTOWA BSC